Вейксерфінг - це спорт, який в останні роки стає все більш популярним. Це почалося з того, що пара сміливців розважалася зі своїми дошками, прив'язуючи їх до човнів, і з тих пір вейксёрфінг став захоплюючим новим водним видом спорту, який представляє собою суміш між вейкбордингом і серфінгом.

Керівництво для початківців: що таке вейксерфінг?

Якщо ви новачок в водному спорті, ви напевно чули слова вейксерфінг і вейкбординг та задалися питанням, чому ж вони відрізняються. У той час як вейксерфіна в чомусь схожий на вейкбординг, є кілька суттєвих відмінностей щодо обладнання, методу і техніки. Навіть досвідчені вейкбордисти повинні пам'ятати про ці відмінності, коли вони вирішують спробувати вейксерфінг, але не хвилюйтеся, це не дуже складно. Найочевидніше відмінність між вейкбордингом і вейксерфінгом - це метод переміщення. У вейкбордингу райдер тягнеться на човні за допомогою буксирувального тросу, в той час як для вейксерфінга буксирний трос використовується тільки для того, щоб встати на хвилю. Після цього, вони кидають мотузку і вільно сёрфят на хвилі. Вейксерфінг популярний у серферів, тому що хвиля не закінчується і викидає вас на березі після цих хвилюючих декількох моментів. Морська хвиля зазвичай триває від 5 до 30 секунд, а потім серфер повинен вигребти тому, щоб зловити наступну хвилю. Вейкёрфер може їздити до тих пір, поки човен дає хвилю, або поки вони не впадуть.

Незважаючи на все це, минуло чимало часу, перш ніж вейксёрфінг став самостійним видом спорту. До 80-х і 90-х років, вейксерфінг був просто дуже цікавим експериментом океанських серферів. Згодом він розвинувся і став надзвичайно популярним видом спорту за межами традиційного серфінгу. Інша перевага вейксёрфінга перед серфінгом полягає в тому, що їм можна займатися де завгодно - морський прибій для цього не потрібен. Ще одне невелике приємне переваги в тому, що в порівнянні з вейкбордингом, вейксёрфінг йде набагато ближче до човна. Це робить процес більш товариським, так як ваші друзі можуть сидіти на кормі човна в очікуванні своєї черги і базікати з вами, поки ви катаєтеся. Сподіваюся, зі словами заохочення, але це залежить від друзів. Вейксерфінг продовжує рости в популярності, оскільки все більше людей розуміють, наскільки це весело і як легко почати ним займатися.

Дошки для вейксерфінга - Для вейксерфінга можна використовувати і звичайні дошки для серфінгу, але зараз багато компаній, створюють вейксерфи - спеціальні дошки для вейксерфінга. Спеціальний вейксерф - кращий вибір, тому що у неї легка крива навчання. Як почати займатися вейксерфінгом Встати на вейксерф не так складно, як здається. Просто розслабтеся і опустіться назад в воду, розташувавши ваші ноги широко на дошці для вейксерфінга. Переконайтеся, що ви зігнули коліна і починайте з невеликих швидкостей в 4км / ч, це дасть вам можливість освоїтися. Тримайте руки прямо і спробуйте піднятися. Уявіть, що ви на підлозі, і хтось намагається вас підняти. Одночасно натисніть ногами вниз і натисніть на дошку для вейксерфінга в напрямку руху для виходу з води. Після того, як ви встанете і будете комфортно триматися, ви можете кинути мотузку назад на катер або попросити товариша витягнути мотузку. Енергія хвилі від катера буде продовжувати просувати вас вперед на вейксерфе з тією ж швидкістю, що і швидкість човна.

Розташування ніг на вейксерфе - Важливим є вибір правильної ширини вашої стійки. Зазвичай це ноги на ширині плечей, але ваші ноги можуть розташовуватися на вейксерфе, в цілому, на ширині від 15см до 50см в залежності від вашого зростання. Практикуйте і намагайтеся знайти свою стійку. Ви можете прискоритися, перемістивши свою вагу на передню ногу, а гальмувати ви можете, перемістивши свою вагу на задню ногу, то ж саме відбувається, коли ви зміщуєте себе вперед або назад. Позиціонування ніг важливо, тому що, коли ви почнете робити трюки, вам потрібно навчитися тримати баланс за допомогою положення ніг на вейксерфе. Максимальна швидкість вейксерфінга Швидкість човна залежить від досвіду вейксерфінга, новачки повинні починати з 15км / год і можуть йти 23км / год і більше, але це залежить від кількості баласту, корпусу, катери і, звичайно ж, серфера.